Nauka angielskiego w domu

Dzięki Vocabus’owi można kilkukrotnie przyspieszyć proces nauki słownictwa
wykorzystując przy tym obraz, dźwięk i własną wyobraźnię.

Kurs angielskiego online

Nie wszyscy wiedzą, jak skuteczna może być nauka angielskiego w domu, jeśli naszym sprzymierzeńcem będzie nie tylko zapał, ale również odpowiednie narzędzia. Kurs angielskiego online to idealne rozwiązanie dla uczniów i studentów, a także dla osób rozpoczynających swą przygodę z językiem znacznie później. Dostępność aplikacji, jak też prostota obsługi sprawia, że nauka angielskiego w domu jest możliwie efektywna. Uczysz się kiedy chcesz oraz gdzie chcesz i wykorzystujesz ten czas w ciągu dnia, który do tej pory pozostawał niezagospodarowany. Równie istotny, a być może istotniejszy jest jednak wybór metody uczenia się, a także zrozumienie podstawowych mechanizmów zapamiętywania.

Ile trwa nauka języka obcego?

Wiele osób sądzi, iż nauka angielskiego musi trwać latami. Przekonanie to jest rezultatem doświadczeń jakie niesie ze sobą tradycyjny model edukacji. W modelu tym uczący zobligowany jest często do nauki słownictwa i gramatyki, której w praktyce dnia codziennego po prostu się nie stosuje. Cierpi na tym ta część materiału, którą powinniśmy opanować w pierwszej kolejności i która powinna być priorytetem.

Jak uczyć się języka szybciej i efektywniej?

Jak zatem uczyć się języka w domu, by nauka była skuteczna i trwała, a także możliwie szybka? Przede wszystkim należy ustalić priorytety. Wybierać te zestawy słówek, które z pewnością wykorzystamy w życiu codziennym, a trudniejsze i bardziej wyszukane słownictwo zostawić na późniejsze etapy nauki. Ambicja opanowania zbyt szerokiego materiału w krótkim czasie zwykle wydłuża proces nauki i sprzyja poczuciu chaosu. Nauka angielskiego w domu powinna być systematyczna i opierać się o rzetelne rozplanowanie materiału w zgodzie z potrzebami i zdolnościami językowymi uczącego się. Należy przy tym zdawać sobie sprawę, iż znajomość tysiąca najczęściej stosowanych słów pozwala zrozumieć nawet do 80% przekazu. Nauka języka powinna być procesem jak najbardziej naturalnym i niekoniecznie przyswajanie słówek musi przebiegać równolegle do zrozumienia gramatyki. Dziecko uczy się poprzez kojarzenie słowa z danym przedmiotem lub kontekstem, gdyż ten sposób najbardziej oddziałuje na wyobraźnię. Można zatem powiedzieć, że nauka jest tym skuteczniejsza, im bardziej w naukę zaangażowane są zmysły. Pierwszy etap nauki to trwałe opanowanie tysiąca najczęściej stosowanych słówek. Dzięki temu wzrośnie umiejętność rozumienia komunikatów, co sprzyjać będzie kolejnym etapom nauki i podniesie motywację. Po etapie słówek nadejdzie czas na całe frazy i zwroty, a także na zrozumienie zasad gramatycznych.

Nowoczesne narzędzie do nauki angielskiego w domu

Kurs angielskiego online daje sposobność logicznego rozplanowania nauki i priorytetów oraz stworzenia silnych fundamentów pod zrozumienie języka jako całości. Ponadto kurs języka angielskiego online, który Państwu oferujemy to łatwość dzielenia się zestawami słownictwa ze znajomymi bądź korzystania gotowych zestawów. Dużym atutem jest przyswajanie materiału zgodnie z poziomem zaawansowania ucznia, a także zwiększenie efektywności poprzez wykorzystanie zmysłów w procesie nauki. Aby nauka angielskiego w domu przynosiła spodziewane i trwałe rezultaty, nie do pominięcia staje się element powtórek. Vocabus jako nowoczesne narzędzie umożliwia planowanie powtórek zgodnie z tzw. krzywą zapominania. Kurs angielskiego online powstał w oparciu o najnowsze tendencje nauczania i z myślą o indywidualnych i szczególnych potrzebach każdego z uczniów.

Gotowy? - Sprawdź.


sprawdź Vocabus
Ucz się angielskiego na poziomie A1 za darmo
lub wybierz opcję Premium
i ciesz się pełną swobodą nauki