Cały poziom A1 za darmo,
bez ograniczeń czasowych!

Sprawdź za darmo

Kursy

1000 najważniejszych słów w języku angielskim

Marta

Czy wiesz, że znajomość 1000 najważniejszych słów w języku angielskim pomaga w zrozumieniu od 73 do 81% języka? Tak, przy takiej relatywnie niewielkiej ilości słów tak dużo można zrozumieć! Też byłam pod wrażeniem, jak po raz pierwszy czytałam te dane. A pod jeszcze większym, jak na podstawie własnych doświadczeń przekonałam się, że to prawda!

Jak wybrać 1000 najważniejszych słów w języku angielskim?

Kursy czy fiszki, których podział opiera się na poziomie trudności, nie zawsze bierze pod uwagę częstotliwości występowania słów w codziennej komunikacji. Niektóre z nich uczą słów, których nie będziesz miał okazji szybko zastosować w praktyce. Czego zatem powinieneś się nauczyć jeżeli chciałbyś uporządkować swoje angielskie słownictwo lub dopiero zaczynasz przygodę z nauką angielskiego?

Uniwersytet Cambridge przebadał około pół miliona słów występujących w języku angielskim. Dalsze analizy językoznawców przykładów użycia języka angielskiego w codziennych rozmowach, w oficjalnej i prywatnej korespondencji, w prasie oraz w wiadomościach telewizyjnych wyłoniły najczęściej używane słowa.

Wybierz właściwy kurs!

Kursy, których podział opiera się na poziomie trudności, nie biorą pod uwagę częstotliwości występowania słów w prawdziwej komunikacji. Często uczą one słów, których nie będziesz miał okazji szybko zastosować w praktyce. W przypadku kursu 1000 najważniejszych słów i zwrotów jest zupełnie odwrotnie – poznane przez Ciebie słowa są dosłownie wszędzie. Szacuje się, że ich znajomość umożliwia  zrozumienie nie mniej niż 73% języka!

Jeśli więc chciałbyś uporządkować swoje angielskie słownictwo i poznać najbardziej przydatne słowa, to rozpocznij naukę 1000 najważniejszych słów i zwrotów na platformie Vocabus.

1000 najważniejszych słów w języku angielskim – co wyróżnia nasz kurs?

  1. Wszystkie słowa dostępne w obszernym słowniku mają swoją indywidualną wizualizację.
  2. Brytyjski native speaker uczy właściwego akcentu.
  3. Przykład użycia w zdaniu pozwala poznać nowe słówko we właściwym kontekście.
  4. Kalendarz pozwalający w łatwy sposób zaplanować dalszą naukę.
  5. Wbudowany algorytm powtórek opracowany na podstawie krzywej zapominania prof. Ebbinghausa.

Multimedialny słownik języka angielskiego

Jesteś ciekawy, jaka wizualizacja została nadana dla słów achievement (osiągnięcie), adolescent (dorastający) czy accessible (dostępny)? Popatrz na poniższe zdjęcia. Obszerny słownik dostępny na platformie Vocabus wszystkie hasła ma w pełni zwizualizowane, abyś uczone słówka mógł łatwo zapamiętać. Twoja nauka angielskiego w domu będzie nie tylko skuteczna, ale szybka i sprawiająca niezwykłą przyjemność.

wizualizacja angielskiego słowa achievement - osiągnięcie
achievement (osiągnięcie) – kurs angielskiego online na platformie Vocabus
wizualizacja angielskiego słowa adolescent - dorastać
adolescent (dorastający) – kurs angielskiego online na platformie Vocabus
wizualizacja angielskiego słowa accessible - dostępny
accesible (dostępny) – kurs angielskiego online na platformie Vocabus