Aplikacja

Dzięki Vocabus’owi można kilkukrotnie przyspieszyć proces nauki słownictwa
wykorzystując przy tym obraz, dźwięk i własną wyobraźnię.
Czym jest vocabus

Szybka nauka angielskiego przez internet - program do nauki angielskiego onlineNauka angielskiego przez Internet jeszcze nigdy nie była tak skuteczna. Vocabus to nowoczesna platforma, dzięki której opanujesz słownictwo szybciej, wygodniej i - przede wszystkim - na dłużej. Zawsze tam gdzie Ty i zawsze w zgodzie z Twoimi oczekiwaniami! Możesz uczyć się na komputerze, tablecie i telefonie! Przekonaj się, że szybka nauka angielskiego jest na wyciągnięcie ręki.

Nauka angielskiego online za pośrednictwem platformy zawdzięcza swą wysoką skuteczność między innymi:

- rozbudowanym, choć intuicyjnym w obsłudze funkcjom takim jak dobór odpowiednich materiałów, system powtórek czy dostęp do statystyk opisujących poziom wiedzy

- połączeniu obrazu i dźwięku: najważniejszych sprzymierzeńców w efektywnej nauce słownictwa. Jako że szybka nauka angielskiego to nie wszystko, przekonaj się, iż obraz i dźwięk to też większa szansa na trwałe przyswojenie wiedzy.

- wykorzystaniu badań na temat ludzkiego umysłu, skutecznych metod uczenia się oraz mechanizmów zapominania.          

Kontekst – pierwszy krok do sukcesu

Nauka angielskiego przez Internet czy jakakolwiek inna forma nauki pozbawiona kontekstowego wsparcia przypomina najczęściej walkę z wiatrakami. Bazy słownictwa Vocabus wykorzystują kontekst, aby nauka była łatwiejsza i bardziej skuteczna.                      


1. Słowo

Słowo, a więc ciąg liter, samo w sobie bywa trudne do zapamiętania. Wielu ludziom zapamiętywanie słów sprawia większą trudność aniżeli pamiętanie czyjejś twarzy czy konkretnego obrazu.2. Obraz

Obraz to jedno z prostszych, lecz lepszych narzędzi zwiększających efektywność uczenia się. Nauka angielskiego online poparta wywołującymi emocje grafikami możliwa jest właśnie w platformie Vocabus. Każde hasło znajdujące się w słowniku opatrzone zostało zdjęciem, rysunkiem lub też grafiką 3D.3. Zdanie

Tak jak słowo jest ciągiem liter, tak zdanie ciągiem słów: dzięki niemu każde wyrażenie, które pragniemy przyswoić odnajduje poparcie w postaci kontekstu. Czasami zdanie bywa wręcz niezastąpione, by w pełni zrozumieć znaczenie poszczególnych słów i łatwiej je zapamiętać: każde hasło w systemie Vocabus opatrzone zostało stosownym przykładem.4. Dźwięk

Program do nauki angielskiego Vocabus usprawnia proces zapamiętywania poprzez wykorzystanie nagrań lektorów. Nagrania lektorskie wykonane zostały wyłącznie przez native speakerów, dzięki czemu od samego początku przyswajamy umiejętność rozumienia tekstu, a także nabieramy właściwych nawyków wymowy i akcentu. Nauka angielskiego online jest dzięki temu dużo łatwiejsza i bardziej kompleksowa. Angielski nauka słówek na platformie Vocabus to trening słuchania i mówienia dzięki brytyjskiemu lektorowi.                 

Ćwiczenia to podstawa

W systemie Vocabus poziom ćwiczeń wzrasta stopniowo w myśl zasady, iż systematyczność i konsekwencja to najlepszy klucz do sukcesu. Zadania, które zawiera nasz program do nauki angielskiego to zadania wybrane pod kątem efektywności. Angielski nauka słówek - szybko i skutecznie!                 

Powtórki nie pozwalają zapomnieć

"Repetitio est mater studiorum", czyli powtarzanie jest matką wiedzy. Bez powtórek opanowane słownictwo bywa ulotne, jednak dzięki platformie Vocabus utrwalisz je dokładnie wtedy, kiedy przyniesie to najlepszy rezultat. Funkcja algorytmu powtórek została bowiem oparta o wiedzę dot. procesu zapominania uwzględniającą badania prof. Ebbinghausa nad tzw. krzywą zapominania. Nauka angielskiego online to częstsze powtórki i większa systematyczność. Teraz frustrację związaną z szybkim zapominaniem można zamienić na trwałą wiedzę i większą motywację do dalszej nauki. Angielski nauka słówek i wbudowany algorytm powtórek to skuteczny program do nauki angielskiego.               

Uczmy się tylko tego co jest nam potrzebne

Dzięki Vocabus możesz w swobodny sposób grupować potrzebne Ci słownictwo. Ten nowoczesny program do nauki angielskiego ułatwia jej organizację dzięki kategoryzowaniu słówek oraz określaniu poziomu trudności. Vocabus pozwala również korzystać z gotowych zestawów i kursów, a planowanie nauki i ustalanie priorytetów jest na wyciągnięcie ręki. Szybka nauka angielskiego przez Internet jest już możliwa. Angielski nauka słówek - ucz się szybko i skutecznie na platformie Vocabus.               

Kolorystyka wyrazów

Nie od dziś wiadomo, że kolory ułatwiają zapamiętywanie. Jest to prosty, a zarazem skuteczny sposób, by zwiększyć efektywność uczącego się. ORATE to koncepcja autorska polegająca na stałym przypisaniu danej barwy do liter O, R, A, T, E, które są literami dominującymi w angielskim słownictwie. Prosty znak, jakim jest litera, nabiera w myśl koncepcji wyrazistych cech, które są łatwiej i szybciej przyswajane. Angielski nauka słówek dzięki temu jeszcze bardziej skuteczna.               

Planuj naukę i wyznaczaj cele

Szybka nauka angielskiego przez Internet z wykorzystaniem aplikacji Vocabus to mnóstwo możliwości planowania i realizacji celów. Narzędzia takie jak kalendarz pozwalają wyznaczać priorytety, planować naukę danego materiału w konkretnym dniu oraz zamieszczać notatki. Prócz opcji umieszczania wybranego zestawu słówek, jest też jednak możliwość automatycznego planowania nauki. Nauka angielskiego online to wiele możliwości, których nie sposób odnaleźć w tradycyjnej nauce. Angielski nauka słówek - szybko i skutecznie na platformie Vocabus!

Kontroluj swoje postępy

Angielski nauka słówek - nic tak nie motywuje do dalszej nauki jak widoczne postępy. Program do nauki angielskiego Vocabus dba o to, by informacja dotycząca opanowanego materiału trafiała do nas na bieżąco. Funkcje statystyczne pozwolą oszacować wysiłek, jaki włożyliśmy w naukę, jak też wysiłek który dopiero przed nami. Informacja statystyczna obejmuje dane dotyczące poziomu wiedzy oraz czasu spędzonego na nauce lub powtórkach w danym momencie w przeszłości. Jest to pomocne w procesie motywacji i dalszego planowania skutecznej nauki.                  

Współpraca się opłaca

Lubisz uczyć się w grupach? Jeśli tak, program do nauki angielskiego Vocabus jest dla Ciebie. Funkcja łączenia w grupy jest szczególnie przydatna, jeśli posiadamy znajomych z którymi chcemy dzielić się zestawami oraz wspólnie motywować. Polecamy szczególnie uczniom oraz studentom przygotowującym się do sprawdzianów czy egzaminów. 
Angielski nauka słówek - teraz także z przyjaciółmi.

Bądź zawsze przygotowany do zajęć

Vocabus wraz z nauką na kursach czy w szkole daje efekt synergii. Nie trać jednak czasu i energii na to, co już potrafisz: zaplanuj własne priorytety i własne zestawy słówek.
I pamiętaj - angielski nauka słówek - możesz uczyć się na komputerze, tablecie i telefonie!

Gotowy? - Sprawdź.


sprawdź Vocabus
Ucz się angielskiego na poziomie A1 za darmo
lub wybierz opcję Premium
i ciesz się pełną swobodą nauki